Звернення керівників Профспілки працівників освіти і науки до Президента України

опубліковано 11 груд. 2014 р., 23:40 Mykola Pashkovsky   [ оновлено 11 груд. 2014 р., 23:56 ]

Звернення ЦК Профспілки до Президента України з приводу антисоціальних пропозицій, що розглядаються Урядом України


09.12.2014 No 02-5/560

Президенту України 
П.О. Порошенку 

Вельмишановний Петре Олексійовичу!

Як стало відомо із засобів масової інформації, 5 грудня поточного року відбулося закрите засідання урядового комітету з питань соціально- економічного розвитку та європейської інтеграції та попередня нарада членів Уряду, на яких розглядалася низка антисоціальних пропозицій Міністерства фінансів України, якими передбачається внесення антиконституційних змін до Законів України, Указів Президента України, рішень Уряду, а також до Основного Закону України - Конституції.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від імені майже двохмільйонного загону спілчан висловлює глибоке обурення намірам звуження прав громадян України на безоплатну освіту, медичне забезпечення, зниження освітнього рівня молоді.

Висловлюємо категоричний протест поповненню армії безробітних, яка становить близько 1,9 мільйона непрацюючих, ще найбільш освіченою, інтелектуальною частиною суспільства, адже реалізація рішень про збільшення норми навчального навантаження вчителів, вихователів, керівників гуртків, наповнюваності класів та груп, закриття шкіл в сільській місцевості, зміни нормативів чисельності науково-педагогічних працівників тощо призведуть до звільнення лише впродовж 2015 - 2016 років близько 100 тисяч учителів, зменшення більш як на третину чисельності керівників гуртків, а також вивільнення значної кількості вихователів, викладачів та інших працівників освіти до кінця 2020 року.

Протестуємо проти зменшення, і без того найнижчої серед країн Європи, заробітної плати педагогічних та науково-педагогічних працівників, скасування надбавок за вислугу років, доплат за виконання обов’язкових видів педагогічної роботи, наукові ступені та вчені звання, виплати стипендій аспірантам, докторантам, а також проти непослідовних дій стосовно щойно прийнятого закону «Про вищу освіту».

Освітянська спільнота категорично не сприймає антисоціальних перспектив про скасування гарантій фінансового забезпечення галузі освіти, запровадження обов’язкового дев’ятирічного навчання, позбавлення учнів початкових, інклюзивних та спеціальних класів права на харчування, а студентів та учнів на отримання стипендій та пільговий проїзд.

Висловлюємо обурення проти намірів підвищити пенсійний вік до 65 років, збільшити страховий стаж, зокрема для призначення пенсій за вислугу років педпрацівникам, знизити розмір пенсій, змінити порядок індексації доходів громадян, скасувати норми про відрахування коштів на оздоровлення, на охорону праці, звузити права територіальних громад приймати рішення про реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів тощо.

Наголошуємо, що владою мають бути вжиті дієві заходи для легалізації тіньового бізнесу, боротьби із ухиленням від сплати податків, збільшення оподаткування заможних верств населення, пом’якшення податкового навантаження для громадян із низьким рівнем доходу, чого, зокрема, вимагали учасники Майдану, а не продовжувати наступ на права трудівників, серед яких освітяни, науковці, медики, працівники культури. Вирішення державних проблем за рахунок працівників бюджетної сфери та інших незаможних громадян, неприпустимо.

Закликаємо Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, як гаранта Конституції, забезпечити дотримання конституційних прав громадян України, не допустити прийняття антисоціальних та протиконституційних законів, оскільки їх реалізація може спровокувати соціальний вибух.Висловлюємо готовність спілчан відстоювати свої трудові права та соціально-економічні інтереси шляхом проведення передбачених законодавством масових заходів, аж до застосування крайнього засобу вирішення конфлікту – страйку.

З повагою
Голова Профспілки Г.Ф.Труханов


Звернення Одеського обкому Профспілки працівників освіти і науки України до Президента України з приводу антисоціальних пропозицій, що розглядаються Урядом України

10.12.2014 № 01-23-203

Президенту України
Порошенку П.О.


Шановний Петре Олексійовичу!

Звертаємося до Вас від імені освітян Одещини, членів Профспілки працівників освіти і науки України, з приводу доручення Прем’єр-міністра України від 04.12.2014 року №112 щодо опрацювання пропозицій Міністерства фінансів України про внесення змін до законодавчих актів України, в тому числі до освітянських законів.

Вважаємо це черговою спробою запровадити норми, які повністю зруйнують сферу освіти України.

Висловлюємо категоричний протест проти збільшення наповнюваності класів і груп, закриття шкіл у сільській місцевості, запровадження обов’язкового дев’ятирічного навчання, позбавлення студентів ті учнів стипендіального забезпечення, збільшення навантаження для педагогічних та науково-педагогічних працівників при суттєвому зменшенні заробітної плати за рахунок скасування доплат і надбавок, скорочення розмірів допомоги по тимчасовій непрацездатності зі 100-60 відсотків до 80- 45 при зростанні цін на ліки в Україні у 2-3 рази.

Вершиною цинізму вважаємо порівняння Міністерством фінансів норми педагогічного навантаження учителя в Україні (18 год.) із навантаженням учителя середньої ланки, наприклад, у Люксембурзі (22,5 год.). Учитель у Люксембурзі отримує заробітну плату від 56000 євро на рік (початківець) до 98000 євро (досвідчений учитель). Молодий учитель в Україні отримує приблизно 1180 євро на рік, учитель вищої категорії з педагогічним званням - 2750 євро, що майже в 35 разів менше.

Непослідовними та неприйнятними є пропозиції щодо внесення змін до щойно прийнятого Верховною Радою України Закону «Про вищу освіту», що спрямовані на погіршення умов праці науково-педагогічних працівників та навчання студентів, скасування автономії вишів, обмеження щодо розпорядження власними коштами на банківських рахунках.

Висловлюємо обурення проти намірів підвищити пенсійний вік до 65 років, збільшити страховий стаж, стаж для пенсії за вислугу років педагогічним працівникам, знизити розмір пенсій науково-педагогічним працівникам. Прикро, що нинішня влада продовжує «традиції» попередньої, яка запровадила у 2011 році недолугу пенсійну реформу, спрямовану лише на підвищення віку та стажу, а розміри пенсій в освітян як були мізерними, так і залишились.

Ще раз наголошуємо, що влада повинна забезпечити фінансово-економічну стабілізацію в Україні шляхом легалізації тіньового бізнесу, боротьби із ухиленням від сплати податків, збільшення оподаткування заможних верств населення, пом’якшення податкового навантаження для громадян із низьким рівнем доходу, чого, зокрема, вимагали учасники революції Гідності, а не продовжувати наступ на права трудівників, серед яких освітяни і науковці.

Закликаємо Вас, шановний Петре Олексійовичу, як гаранта Конституції, забезпечити дотримання прав громадян України, не допустити прийняття антиконституційних законів, які можуть спровокувати соціальний вибух.


Голова обкому Профспілки Н.О. Дубовик