З 23 листопада - поновлюються заняття у вищих навчальних закладах

опубліковано 20 лист. 2009 р., 10:10 Николай Пашковский   [ оновлено 1 трав. 2010 р., 00:09 ]

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Н А К А З

Від 20.11.09 1051

Про відновлення навчального процесу

у навчальних закладах та установах освіти

Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2009 року N 1152 „Про запобігання поширенню грипу типу А/Н1N1/Каліфорнія/04/09/ і гострих респіраторних захворювань серед населення”, наказів МОН від 30.10.2009 р. N 996 та від 02.11.2009 р. N 1004, розпорядження Кабінету Міністрів від 18 листопада 2009р. № 1387-р “Про додаткові протиепідемічні заходи”

Н А К А З У Ю:

1. Міністру освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

1.1.З 23.11.2009 р. відновити навчальний процес у навчальних закладах та установах освіти у регіонах, де відповідними медичними службами не встановлено перевищення рівня епідемічного порогу та не оголошено карантин.

1.2.Призупинення навчально-виховного процесу у зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації, поширенням епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань, здійснювати лише за приписом місцевих санепідемстанцій та згідно з рішеннями відповідних органів місцевої виконавчої влади.

1.3. У закладах та установах освіти, що відновили навчальний процес, дотримуватися режиму навчання, що існував до оголошення канікул.

1.4. З метою забезпечення виконання у повному обсязі навчальних планів і програм при організації навального процесу керуватися листом МОН від 20.11.09 р. N 1/9-800 Про організацію навчального процесу у 2009/2010 навчальному році.

1.5. Інформувати міністерство про надзвичайні випадки у закладах, де перебувають діти, учнівська та студентська молодь.

2. З метою недопущення розповсюдження грипу та гострих респіраторних захворювань керівникам дошкільних, загальноосвітніх, інтернатних, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, закладів післядипломної педагогічної освіти та підвищення кваліфікації незалежно від форм власності й підпорядкування спільно з місцевими органами охорони здоров’я:

2.1. Надавати сприяння працівникам органів охорони здоровя у забезпеченні належного контролю за станом здоров'я вихованців дошкільних, учнів та студентів загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

2.2. Забезпечити проведення профілактичної роботи, а саме: вжити заходів щодо посилення контролю за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, епідемічного режиму; підвищити відповідальність за організацію харчування дітей, учнів та студентської молоді.

2.3. При появі у дітей, учнів, студентів ознак респіраторної інфекції направити їх до медичного пункту, викликати батьків або осіб, які їх замінюють, та надати першу медичну допомогу.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступників Міністра відповідно до посадових обов'язків.


Міністр І.О.Вакарчук


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
N 1/9-800 від 20.11.09

Міністерству освіти і науки Автономної

Республіки Крим, управлінням освіти і науки

обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам навчальних закладів всіх типів, форм власності і підпорядкування
Про організацію навчального

процесу в 2009/2010

навчальному роціДо Міністерства освіти і науки надходять звернення керівників навчальних закладів всіх типів, форм власності і підпорядкування щодо організації навчального процесу у 2009/2010 навчальному році після закінчення канікул, оголошених відповідно до наказу МОН від 30.10.2009 р. № 996 „Про тимчасове призупинення навчального процесу у навчальних закладах та установах освіти” зі змінами, внесеними наказом МОН від 02.11.2009 р. № 1004.

З метою забезпечення виконання у повному обсязі навчальних планів 2009/2010 навчального року рекомендуємо керівникам навчальних закладів:

У вищих навчальних закладах:

­– внести корективи до графіків навчального процесу денної форми навчання, передбачивши, зокрема, до кінця поточного року, ущільнення розкладу навчальних занять за рахунок проведення додаткових занять, а також скорочення тривалості зимових канікул та перенесення початку занять у другому семестрі 2009/2010 навчального року;

– використовувати, за можливості, дистанційні елементи у навчанні із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій при опрацюванні теоретичного матеріалу, виконанні практичних та індивідуальних завдань (курсових проектів (робіт)).

У професійно-технічних навчальних закладах:

зменшити тривалість зимових канікул;

збільшити тижневе навчальне навантаження до 36 годин;

– відпрацювати години у формі екстернатного, дистанційного навчання або навчання за індивідуальним планом при вивченні предметів гуманітарного, загально-технічного напряму, предметів, що вільно обираються, або з інших напрямів підготовки у відповідності до вимог конкретних професій та термінів навчання;

– проводити виробниче навчання, виробничу практику на підприємствах та консультування з дипломних робіт в умовах виробництва чи сфери послуг у відповідності до затверджених навчальних планів і програм.

У загальноосвітніх навчальних закладах:

застосовувати різні способи ущільнення вивчення навчального матеріалу за рахунок:

– об’єднання навчальних тем;

– використання міжпредметних зв’язків;

– оглядового або самостійного вивчення навчального матеріалу;

– зміни у часі проведення навчальних екскурсій;

– використання резервних годин навчальної програми та годин, передбачених на проведення окремих уроків тематичного оцінювання.

Окрім цього, місцевими органами управління освітою відповідно до діючого законодавства можуть бути прийняті рішення про зміни термінів і тривалості зимових та весняних канікул.

Зміни і доповнення, що вносяться до графіку навчального процесу, навчальних планів і програм необхідно затвердити в установленому порядку.

Водночас, з урахуванням існуючої епідеміологічної ситуації наголошуємо на необхідності суворого дотримання рекомендацій щодо запобігання виникненню захворюваності на грип А (НІNI) у навчальних закладах.Міністр І.О.Вакарчук


Comments