Урочисте святкування 20-річчя створення Національного університету «Одеська юридична академія»

опубліковано 12 груд. 2017 р., 06:34 Профком Профком   [ оновлено 12 груд. 2017 р., 06:44 ]

Вже стало доброю традицією відзначати 2 грудня – День народження Національного університету  «Одеська юридична академія». Цей день став  справжнім святом для кожного викладача, співробітника та студента! Цього року грандіозна подія –Університет святкує 20-річчя! Урочисте святкування Дня академії пройшло в історичному та визначному місці – Одеському Національному Академічному театрі Опери та Балету.

Ведучі цього святкового заходу зачитали вітальні адреси від Президента України П.О. Порошенко, Прем'єр-міністра України В.Б. Гройсмана, Міністра юстиції України П.Д.Петренка, Генерального прокурора України Ю.В. Луценко та інших офіційних осіб.

Крім того, трудовий колектив НУ «ОЮА» привітали:

- Високопреосвященніший митрополит Одеський і Ізмаїльський владика Агафангел;

- Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Володимирович Степанов;

- Одеський міський голова - Геннадій Леонідович Труханов;

- Голова Спілки юристів України - Святослав Михайлович Піскун;

- Голова Національної асоціації адвокатів України та ради адвокатів України - Лідія Павлівна Ізовітова;

- виконуючий обов'язки Голови Вищого господарського суду України - Сергій Костянтинович Могил;

- голова Одеського обкому Профспілки Ніна Олександрівна Дубовик.

- Генерал поліції третього рангу, начальник Головного управління національної поліції Одеської області - Дмитро Валерійович Головін;

- заступник міністра інфраструктури України - Юрій Федорович Лавренюк;

- заступник міністра освіти і науки України - Роман Володимирович Греба;

- член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України - Юрій Георгійович Титов;

В честь святкування 20-річчя НУ «ОЮА» Одеський міський голова Геннадій Леонідович Труханов нагородив колектив Національного університету «Одеська юридична академія» Орденом «Трудова слава». Від Одеської міської ради Президенту Університету Сергію Васильовичу Ківалову вручено Орден Григорія Григоровича Маразлі 1-го ступеня. Відзнака Всесвітнього юридичного альянсу «Лідер у сфері юридичної освіти» також вручена Президенту університету С.В. Ківалову.

Близько 35 почесних нагород професорсько-викладацькому складу Університету були вручені від Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, Одеської обласної державної адміністрації, Української Православної Церкви, Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України, Генеральної прокуратури України, Головного управління національної поліції в Одеській області, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України.

Гості також не залишилися без уваги - Сергій Васильович Ківалов вручив звання почесного доктора НУ «ОЮА» - Honoriscausa (Хоноріскауза) Валерію Павловичу Пустовойтенко - українському державному і політичному діячу, 6-му Прем'єр-міністру України, який в 1997 році підтримав ідею створення Одеської державної юридичної академії, і доктору Йозефу Боллагу - засновнику, власнику та керівнику юридичної фірми «J. Bollag&Cie» (Швейцарія), почесному консулу України в м. Цуг (Швейцарія). У 2001 році доктор Боллаг вперше відвідав Університет і заснував програму стажувань в Швейцарії для студентів і аспірантів Національного університету «Одеська юридична академія».

Однією з родзинок свята стала новина про те, що глава компанії «Гефест» Пантелеймон Васильович Бумбарас, що став одним із друзів Університету незабаром після свого приїзду до Одеси і допомагав НУ «ОЮА» всі роки її існування, зробив черговий щедрий подарунок - чотири квартири для співробітників Університету поблизу від студмістечка.

НУ «ОЮА» - це 20 тисяч студентів, 3,5 тисячі викладачів та співробітників, понад 100 професорів і докторів наук. Окремі структурні підрозділи створені в м. Миколаїв, м. Чернівці, м. Київ, м. Івано-Франківськ, м. Кривий ріг. У структурі університету є 5 коледжів, 3 професійно-технічні училища, 50 кафедр, 10 факультетів та 3 інститути. При НУ «ОЮА» також діє самостійний підрозділ – юридична клініка. Основною формою діяльності юридичної клініки Національного університету «Одеська юридична академія» є її діяльність як громадської приймальні, у межах якої студенти, аспіранти та приватні і державні нотаріуси надають безкоштовну правову допомогу.

В юридичній академії пріоритетними є духовні цінності, саме тому з ініціативи Сергія Васильовича Ківалова та благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського владики Агафангела, в Одесі зведена перша студентська церква святої мучениці Татьяни.

Профком Первинної профспілкової організації при тісній взаємодії з керівництвом університету прийняв участь у проведенні святкування 20-річчя створення НУ «ОЮА».

Для заохочення членів профсоюзу університету до цієї дати були виготовлені презентаційні вироби та відповідні історикобіографічні видання.

За участю профкому святкові заходи в університеті проводились з 1 по 4 грудня 2017 року.

Студенти, викладачі та працівники університету з гордістю за свій університет продовжують створювати майбутнє – тому що Одеська правова школа – це лідер юридичної освіти в нашій державі, і від нас також залежить майбутнє України.