Марко Юхимович Черкес (некролог)

26 листопада 2010 року нас залишив відомий учений, завідувач кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Національного університету “Одеська юридична академія”, заслужений юрист України, член Президентської ради Української асоціації міжнародного права професор Марко Юхимович Черкес.

М. Ю. Черкес пов’язав своє життя з юриспруденцією 1948 року, коли вступив на юридичний факультет Одеського державного університету. Після закінчення навчання 1953 року він понад двадцяти п’яти років займався адвокатською практикою.

Педагогічний стаж Марка Юхимовича Черкеса нараховує понад сорока років і пов’язаний спочатку з юридичним факультетом та з Юридичним інститутом ОНУ імені І. І. Мечникова, а потім – з Національним університетом “Одеська юридична академія”.

З перших днів створення Одеської національної юридичної академії Марко Юхимович Черкес був завідувачем кафедри міжнародного права та міжнародних відносин.

2001 року завідувачеві кафедри міжнародного права та міжнародних відносин ОНЮА М. Ю. Черкесу за вагомий   особистий   внесок   у  зміцнення  законності та правопорядку, високий професіоналізм Указом Президента України було присвоєно почесне звання “Заслужений юрист України”.

2010 року Марко Юхимович був нагороджений Почесною відзнакою ОНЮА І ступеня.

М. Ю. Черкесу вдалось за короткий період, з моменту утворення кафедри, відтворити наукову школу міжнародного права в Одеській національній юридичній академії.

Марко Юхимович Черкес був людиною енциклопедичної освіти, професором у дусі класичних вітчизняних традицій, справжнім одеситом з властивим йому надзвичайно тонким почуттям гумору, інтелігентом у науці, ставленні до колег і до життя.

Професор М. Ю. Черкес прожив яскраве життя та здійснив значний внесок у розвиток юридичної освіти України і науки міжнародного права, виховав цілу плеяду юристів-міжнародників.

Колектив Національного університету “Одеська юридична академія” висловлює глибоку скорботу з приводу втрати шановного Марка Юхимовича Черкеса та співчуває рідним і близьким.